ABC URODY

ABC Urody-Podkład

poniedziałek, września 30, 2013


Jak prawidłowo dobrać podkład!

W kolejnej odsłonie Abc Urody podzielę się z wami informacjami na temat jak umiejętnie dobrać odpowiedni odcień  podkładu. Wiadomo iż nie jest to wcale takie proste nie raz spotykamy się (na ulicy, w szkole czy nawet w naszym bliskim otoczeniu) z kobietami które na swojej twarzy mają źle dobrany podkład co wygląda sztucznie a w dodatku daje efekt maski takim wybrykom mówimy stanowcze nie!! Dobrze dobrany podkład bardzo pomaga nam w maskowaniu nie doskonałości naszej skóry, dodaje twarzy zdrowego i efektywnego wyglądu dlatego właśnie warto wiedzieć jak powinno wyglądać dobieranie. Zapraszam do czytania.


Kiedyś moja babcia często powtarzała że stosowanie podkładu wyrządza szkody naszej twarzy, przestrzegała moje koleżanki że powstaną im jakieś dziury czy wypryski , nic podobnego podkłady jak by nie patrzeć spełniają bardzo ważną role w ochronie naszej twarzy.Mianowicie powietrze którym oddychamy jest bardzo zanieczyszczone wiadomo że skóra również oddycha i wchłania rożnego rodzaju zanieczyszczenia,dzięki podkładom w mniejszym stopniu zanieczyszczenia działają na odsłoniętą skórę twarzy.Więc dobrze dobrany podkład nie szkodzi naszej skórze wręcz przeciwnie dodaje jej blasku jak również ją odżywia .

1 Zawsze wybieraj podkład odpowiedni do Twojej cery ,jeśli masz cerę suchą taki też produkt wybierz nigdy inaczej! 

2 Jeśli masz problemy z cerą ( trądzik itp)zawsze wybieraj podkład kryjący lecz pamiętaj by nie był on zbyt tłusty ,żeby nie zapchał porów.Osoby z cerą tłustą powinni zastosować podkład matujący który zmatowi wszystkie świecące się części ich twarzy

3 Dobieraj taki podkład który pasuje do Twojej karnacji jak? to proste - do zimnej – odcienie o różowym zabarwieniu   - do ciepłej – odcienie z domieszką pigmentu żółtego.
Co warto jeszcze wiedzieć?!

*Zawsze wybieraj podkład w tonacji skóry lub o jeden ton jaśniejszy, nigdy ciemniejszy, gdyż łatwo o efekt maski. 

*Podkład dobieraj w świetle dziennym na oczyszczonej krawędzi żuchwy (nie na nadgarstku lub innej części twarzy, gdzie koloryt często bywa zupełnie inny)

*Pasuje idealnie, jeśli po nałożeniu go na skórę nie widać różnicy w odcieniu między szyją a twarzą. 

*Odczekaj chwilę, gdyż podkłady pod wpływem utleniania się na skórze zazwyczaj ciemnieją. 


Mam nadzieje że post wam się podobał pozwolę sobie dodać iż porady powyżej są jedynie moimi spostrzeżeniami bądź też informacjami które usłyszałam od znajomych i sprawdziłam osobiście na własnym przypadku.Mam nadzieje iż po przeczytaniu tego postu dobranie podkładu nie będzie stanowiło dla Ciebie jakiegokolwiek problemu.
Inne posty, które mogą Cię zainteresować:

0 komentarze

Jeśli już trafiłaś w mój świat, zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią na dany temat.
Jestem pewna, że masz swoje zdanie, być może zupełnie inne niż moje? - podziel się nim ze mną :).