ABC URODY

ABC Urody- Piękna , zdrowa cera ? to możliwe -Maseczka dla każdej z nas.

środa, października 23, 2013
Pielęgnacje cery maseczkami były znane już od bardzo dawna. Podobno za czasów władczyni Egiptu Kleopatry istniały nawet specjalne podręczniki, w których spisane były wszystkie przepisy na maseczki. Niestety spaliły się wraz z innymi papirusami biblioteki aleksandryjskiej w 47 roku przed Chrystusem.
  
Zanim zastosujemy jakąkolwiek maseczkę musimy wiedzieć jak przygotować twarz do nałożenia maseczki.Najważniejszą rzeczą jest to że skóra, na którą musimy nałożyć maseczkę musimy prawidłowo oczyścić (bez resztek kosmetyków ).  Myjemy twarz dokładnie ciepłą wodą najlepiej mydłem rumiankowym bądź dla dzieci.Skóra również powinna być rozluźniona, rozgrzana.Wtedy bowiem o wiele lepiej wnikają do niej witaminy i inne substancje sprzyjające urodzie. Jak to zrobić? nic prostszego: ręcznik zwilżony w gorącej wodzie  trzymamy na twarzy przez 5-6 minut. Papkę przygotowaną na maseczkę rozprowadzamy po twarzy specjalnym płaskim pędzelkiem , omijając okolice ust ,oczu i otwory nosa. Pielęgnacje cery mieszanej powinno przeprowadzać się wieczorem .Ważne jest również by z maseczki korzystać bez pośpiechu , z cierpliwością .Teraz przedstawię wam kilka porad jak przygotować maseczkę dla odpowiedniego typu cery:

Maseczka dla cery tłustej  

Przeciwtrądzikowa maseczka z bratka:

2-3 łyżki ususzonego,sproszkowanego ziela bratka trójbarwnego zalewamy letnim mlekiem i mieszamy aż do uzyskania jednolitej papki, którą nanosimy na twarz i trzymamy około 20 minut.Po zdjęciu maseczki twarz przemywamy ciepłym naparem z rumianku.Owa maseczka świetnie działa na cerę zaniedbaną ,zniszczoną trądzikiem.Nadaje jej gładkość i świeżość.

Maseczka z mniszka lekarskiego:

Mniszek to inaczej dobrze nam znany mlecz ,który rośnie na każdej polanie itp.Garść świeżych ,posiekanych liści mniszka zalewamy w małym garnuszku wrzątkiem i gotujemy chwilę na wolnym ogniu pod przykryciem.Następnie odstawiamy na około 5 minut,rozcieramy rozgotowane listki na papkę. Nanośmy na twarz  na 15-20 minut , po czym zmywamy ciepłym naparem z rumianku.

Francuska maseczka z kapusty:

Ucieramy na tarce zdrowy , świeży liść kapusty.Następnie 2-3 łyżki miazgi nakładamy na twarz na 20 minut.Po zdjęciu maseczki przemywamy twarz naparem z bratka.

Maseczka z sałaty: 

Zdrowe liście sałaty miażdżymy drewnianą łyżką ,miazgę nakładamy na twarz .Po upływie 20-25 minutach zdejmujemy ją i przemywamy naparem z rumianku , szałwii lub lipy. 


Maseczki dla cery suchej

Letnia maseczka z dyni :

Dojrzałą dynie ucieramy na nierdzewnej tarce, a uzyskaną papkę - 2-3 łyżki nanosimy na twarz na około 20-25 minut .Potem zdejmujemy , a twarz przemywamy ciepłym naparem z lipy.

Maseczka z lipy:

2 łyżki suszonych sproszkowanych kwiatów lipy i 1 łyżkę sproszkowanego nagietka zalewamy wrzątkiem i mieszamy.Papkę nakładamy na twarz na 15-20 minut , po czym zmywamy twarz ciepłym naparem z rumianku. 


Maseczka z mączki migdałowej :


Rozdrobnione migdały należy zmielić w czystym młynku do kawy. 2 łyżeczki takiej mączki skrapiamy niewielką ilością gorącej wody i rozprowadzamy ją cienko po twarzy. Trzymamy ją 20-25 minut później zmywamy wodą lub ciepłym naparem z nagietka .Maseczka twarogowa:


2 łyżeczki twarożku dokładnie ucieramy z łyżeczką miodu pszczelnego .Papkę nakładamy na twarz. Po 20 minutach maseczkę zdejmujemy a skórę przemywamy ciepłym naparem z lipy.Maseczka dla każdej cery


Maseczka odmładzająca :


2-3łyżki suszonych ,sproszkowanych liści mięty mieszamy z kilkoma łyżeczkami serka homogenizowanego. Papkę nakładamy na twarz na 15-20 minut po czym maseczkę zdejmujemy i zmywamy twarz naparem z rumianku.


Maseczka jabłkowa:


2-3 łyżki utartych jabłek mieszamy z  1 łyżeczką dobrej śmietanki . Papkę nanosimy na twarz i po upływie 15-20 minut zdejmujemy . skórę przemywamy naparem z bzu czarnego lub rumianku.To by było na tyle mam nadzieje że mój  post przypadł wam do gustu i dowiedzieliście się czegoś ciekawego. Spróbujecie jakąś z przedstawionych wyżej maseczek?? Zapraszam do komentowania jak i dalszego śledzenia naszego bloga :)
(zdjęcie pochodzi z gry.pl)


Inne posty, które mogą Cię zainteresować:

0 komentarze

Jeśli już trafiłaś w mój świat, zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią na dany temat.
Jestem pewna, że masz swoje zdanie, być może zupełnie inne niż moje? - podziel się nim ze mną :).