ABC URODY

ABC Urody - Piegi

czwartek, października 03, 2013


Dziś kolejna odsłona działu ABC Uroda tym razem poruszam temat piegów zapraszam do czytania.Czyż nie dziwny jest ten świat? Jedni malują sobie na twarzy lub przyklejają sztuczne piegi dla humoru, inni chcą się jak najszybciej pozbyć naturalnych. Moim zdaniem najlepiej byłoby je polubić. Dla tych, którym nie udaje się jednak zaakceptować swojej pełnej wdzięku i oryginalności, piegowatej urody-podam kilka sposobów na piegi. Od razu jednak zaznaczam, że jeden czy dwa zabiegi nie wystarczą. Trzeba systematycznej kuracji i dużo cierpliwości.
Problemy z piegami zaczynają się wiosna, gdy coraz silniej przyświeca słońce. I własnie wtedy, gdy piegi są jeszcze nie tak bardzo widoczne, pytajmy o kremy wybielające. Pamiętaj jednak, iż kremy zawierające monobenzen i niebezpieczna rtęć można stosować jedynie po konsultacji z dobrym dermatologiem.

Wspaniale rezultaty w usuwaniu piegów można osiągnąć korzystając systematycznie z maseczek wybielających a wiec z poziomek,ogórków,bratka trójbarwnego ,lipy. 

Przepisy na maseczki-wybielające

Maseczka przeciw piegom z niedojrzałej porzeczki:

3 łyżki zielonych porzeczek,rozgnieć łyżeczką lub widelcem z dodatkiem łyżeczki miodu pszczelego. Całość nakładamy na twarz na 20-30 minut,potem zdejmujemy i przemywamy twarz naparem z kwiatów lipy,stokrotki ,mniszka lekarskiego,bzu czarnego bądź wodą z dodatkiem soku z cytryny.

Maseczka przeciw piegom z wody utlenionej:

Wymieszaj 5-procentową wodę utlenioną z mąką ziemniaczaną . Nałóż na twarz papkę trzymaj tak długo aż wyschnie i zacznie się kruszyć,Twarz zmywamy ciepłą wodą i natłuszczamy oliwą z oliwek lub oliwką dla niemowląt . Stosuj dwa razy w tygodniu

Właściwości wybielające mają także soki z ogórków,chrzanu,pomidorów i cytryny.Przemywaj nimi często twarz .Uważa jednak na drażniący sok chrzanowy,który przed użyciem trzeba trochę rozcieńczyć serwetką lub przegotowaną wodą .

Jeśli nie kochasz swoich piegów, spróbuj

-6 tygodniowej kuracji chrzanowej-codziennie zjadaj 2 łyżeczki stołowe tartego chrzanu

- jeść bez ograniczeń czerwone porzeczki,truskawki,pomarańcze,grapefruity,kiszona kapustę, natkę pietruszki-jak najwięcej witaminy C


Mam nadzieje że mój post przypadł wam do gustu jeśli tak jest zachęcam do wypowiadania swojego zdania w komentarzach .Pozdrawiam 
(zdjęcie mojego awatara ze strony stardoll.com) 

Inne posty, które mogą Cię zainteresować:

0 komentarze

Jeśli już trafiłaś w mój świat, zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią na dany temat.
Jestem pewna, że masz swoje zdanie, być może zupełnie inne niż moje? - podziel się nim ze mną :).