wtorek, grudnia 13, 2016

Moja hybrydowa historia z uczuleniem hybrydami | 3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn Salon Gel Polish nr. 123, 114, 115 | Gel Polish Hybrid TOP | Gel Polish Hybrid Base

Witajcie,

Przy ostatnim Listopadowym podsumowaniu kosmetycznym, gdzie odznakę ulubieńca oraz perełki zgarnęły produkty marki Victoria Vynn obiecałam Wam wpis wyjaśniający, dlaczego osoba, którą uczulają hybrydy, dała odznaki właśnie tym produktom. Dzisiejszy wpis nie będzie należał do krótkich i poza moją hybrydową historią, chciałabym Wam zaprezentować 3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal. Serdecznie zapraszam :)PIERWSZE SPOTKANIE Z HYBRYDAMI I UCZULENIE

Swoją pierwszą przygodę z hybrydami rozpoczęłam grubo ponad rok temu. Po pierwszej jeszcze nie tak powszechnej, jak dzisiaj fali zachwytów nad tymi produktami, chciałam spróbować. Postawiłam więc na najpopularniejszą markę w owym czasie na rynku, mianowicie Semilac. Z radością zakupiłam cały zestaw i gdy tylko do mnie trafił, szybko wzięłam się do roboty i stworzyłam swój pierwszy manicure hybrydowy :). Zdziwiłam się, bo wszystko mi wyszło tak, jak powinno i byłam zadowolona z siebie. Moja radość nie trwała długo, a uczulenie przyszło na drugi dzień. Początkowo bolały mnie opuszki palców oraz paznokieć przy, chociażby delikatnym dotyku. Nie wiązałam tego od razu z uczuleniem, więc miałam hybrydy trzeci dzień. W tym dniu było jeszcze gorzej, bolało mnie bardziej, wokół paznokci pojawiły się drobniutkie, ropne krostki, a całość miałam wrażenie, jakby mnie paliła. Oczywiście od razu zdjęłam hybrydy. Okolice płytki smarowałam maścią przepisaną przez lekarza. Boleści opuszków oraz płytki ustąpiły dopiero po 3 tygodniach, natomiast krostki zagoiły się dopiero po 4 tygodniach.

Nie powiem, zła byłam strasznie i zwyczajnie było mi szkoda, jednak nie miałam na to wpływu. Hybrydy okazały się nie być dla mnie i przy takich objawach nie wyobrażałam sobie kolejnych prób. Teraz, z perspektywy czasu wiem, co mnie aż tak uczulało. Była to baza Semilaca, która miała bezpośredni kontakt z płytką paznokcia. Niestety jednak nie jestem w stanie wyłapać, który dokładnie był to składnik, gdyż w polskim prawie jest tak, że substancje, które nie przekraczają danego stężenia, producent nie ma obowiązku podawać ich w składach produktów, a więc nie zawsze wiadomo co w nich jest :). Teraz sprawdziłam i jestem pewna, że nie były to lakiery hybrydowe, a właśnie baza, a z tego co widzę w różnych miejscach w sieci, coraz więcej kobiet ma z tym problemy.


DRUGIE SPOTKANIE Z HYBRYDAMI


Przez ponad rok na różnych blogach z lekką zazdrością oglądałam Wasze paznokcie, świetne kolory, wzory itd. Nie powiem, niektóre z Was potrafią wyczarować świetne pazurki i za każdym razem żałowałam, że nie mogę z nich korzystać :P. Na początku listopada otrzymałam wiadomość od Pani Olgi z Victoria Vynn z propozycją współpracy. Zapoznałam się z asortymentem marki, jednak w odpowiedzi wprost poinformowałam, że spory czas temu próbowałam manicure hybrydowego i mnie uczulił. Mogłam przecież wziąć produkty i przy ewentualnym uczuleniu opisać na blogu i tyle. Wolałam jednak być uczciwa i poinformować zawczasu, jak moje paznokcie reagują na hybrydy, tak aby Pani Olga miała świadomość ewentualnie negatywnej opinii i ryzyka, z jakim się wiąże współpraca ze mną i moimi paznokciami :D.

Ryzyko zostało podjęte, a ja otrzymałam zestaw produktów marki Victoria Vynn. Nie będę Was czarować, nie znałam wcześniej tych produktów, a o samej marce słyszałam kilka razy. Swoją drogą, po pierwszym spotkaniu z hybrydami siłą rzeczy nie zagłębiałam się zbytnio w ten świat :).

Amerykańska marka Victoria Vynn w obecnej chwili proponuje nam 3 wersje hybryd:
- 3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal
- 4 stopniowy system Soak Off
- Pure Creamy Hybrid

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn

Z CZEGO SKŁADA SIĘ 3 STOPNIOWY SYSTEM  GEL POLISH HYBRID VICTORIA VYNN?

Ja miałam okazję poznać 3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal, który już teraz Wam zdradzę, odmienił moje spojrzenie na hybrydy o 180 stopni :). Składa się on z:

1. GEL POLISH HYBRID BASE (źródło: Klik )

- Do stosowania w systemie Gel Polish Hybrid
- Zachowuje elastyczność i sprężystość płytki
- Delikatna formuła dla naturalnej płytki
- Zwiększa przyczepność Gel Polish Color
- Chroni płytkę przed przebarwieniami
- Lakierowa konsystencja
- Łatwa i równomierna aplikacja
- Matowienie płytki nie jest konieczne

2. GEL POLISH COLOR ( źródło: Klik )

- Do stosowania w manikiurze Hybrid i Soak Off
- Lakierowo – żelowa formuła
- Dwie cienkie warstwy zapewniają idealne krycie i głębie koloru
- Równomiernie się rozprowadza, bez smug
- Bogaty wybór kolorów: emalie, brokaty, pastele, neony, kolory pół transparentne i frenchowe. ( łącznie ponad 120 wersji/kolorów)

3. GEL POLISH HYBRID TOP ( źródło: Klik )

- Do stosowania w systemie Gel Polish Hybrid
- Zachowuje elastyczność i sprężystość płytki
- Utrwala i zabezpiecza stylizację Gel Polish Color
- Nadaje intensywny błysk stylizacji
- Podkreśla intensywność koloru
- Lakierowa konsystencja
- Łatwa i równomierna aplikacja
- Posiada warstwę dyspersyjną
- Nie wymaga piłowania podczas usuwania

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn | Salon Gel Polish Base Victoria Vynn | Salon Gel Polish Top Victoria Vynn

APLIKACJA 3 STOPNIOWEGO SYSTEMU GEL POLISH HYBRID VITORIA VYNN

Nie ma co ukrywać, nie miałam zbytnio doświadczenia w robieniu hybryd. Robiłam je raz, ponad rok temu i od tego czasu siłą rzeczy nie korzystałam z tego rodzaju manicuru. Skorzystałam więc oczywiście z instrukcji zamieszczonej na stronie marki i wykonywałam dokładnie krok po kroku.

APLIKACJA 3 STOPNIOWEGO SYSTEMU HYBRID GEL POLISH EASY REMOVAL | źródło: KLIK
Zarówno baza, top, jak i lakier ( nr.123,115, 114   ) posiadają średniej długości, cienki, płaski i bardzo wygodny przy aplikacji pędzelek. Łatwo nim się operuje, ale tak samo, jak przy zwykłych lakierach, wymaga on odrobiny wprawy, aby nie zalać sobie skórek, co ewentualnie bardzo odbije się na trwałości manicure. Cała trójka ma lakierową konsystencję, jedynie mam wrażenie, że top jest nieco bardziej gęsty :). Jeśli chodzi o samą pigmentację to wszystko zależy od wybranego koloru. Czasami, by uzyskać pełne krycie wystarcza 1 warstwa a czasami potrzebne są 3 :). Oczywiście pod lakiery hybrydowe nałożyłam warstwę Gel Polish Hybrid Base, a całość pokryłam Gel Polish Hybrid Top oczywiście oba produkty marki Victoria Vynn.

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn


Kolory, które ja posiadam to:
- 114 Pinky glitter jest to lakier brokatowy, który posiada mnóstwo  drobinek w jasnym różowym kolorze,
- 115 Rose seashell jasny różowy kolor o delikatnie perłowym wykończeniu,
- 123 desert kiss  liliowy kolorek, który posiada bardzo delikatne drobinki, a na paznokciach wpada w delikatny szary kolor.

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn | Salon Gel Polish Color Victoria Vynn nr 115, nr. 114, nr. 123
Wszystkie lakiery mają to coś w sobie przy tym bardzo ładnie prezentują się na paznokciach. Powiem Wam mało skromnie, że jak na drugi raz, jestem zadowolona z siebie i wyszło mi nie najgorzej. Na wzorki itp. przyjdzie jeszcze czas :P.

Od strony technicznej, produkty zostały umieszczone w nieprzezroczystych, szklanych buteleczkach nie bez powodu. Hybrydy to połączenie lakieru z żelem i wymagają polimeryzacji, czyli utwardzenia. Utwardza się je za pomocą światła UV w lampach, a promienie UV emituje przecież także słońce :). Gdyby więc buteleczki były przezroczyste, ich dłuższa ekspozycja w świetle słonecznym znacząco wpływałoby na jakość produktu.

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn
Pierwsze wrażenia z korzystania z hybryd miałam jak najbardziej pozytywne. Dosyć łatwo poszła aplikacja, a efekt oraz połysk bardzo mi się podobały. Najważniejsze dla mnie było jednak zupełnie co innego. Obawiałam się uczulenia, jednak .... ono nie nastąpiło! :) Nawet nie wiecie, jak bardzo się ucieszyłam, choć studziłam swoje emocje w obawie, że w kolejnych dniach może się ono pojawić. Przez cały ten czas wszystko było tak, jak być powinno. Żadnych odprysków, nic się nie ścierało, połysk nadal mnie zachwycał, a całość wyglądała dokładnie tak, jak w dniu aplikacji, a przez te wszystkie dni, nie doznałam uczulenia :).

USUWANIE 3 STOPNIOWEGO SYSTEMU GEL POLISH HYBRID VITORIA VYNN

Manicure według marki powinien mieć trwałość powyżej 2 tygodni i u mnie tak było. Po ponad 2 tygodniach zdjęłam hybrydy, jednak był to efekt sporego odrostu, gdyby nie ten fakt nadal gościłyby one na moich paznokciach bez żadnej skazy :)

Usuwanie hybryd przebiegło sprawnie i w sumie dosyć łatwo. Wystarczyło namoczyć wacik odpowiednia ilością Salon Remover UV/LED Manicure, przyłożyć na pomalowany paznokieć i przykryć folią aluminiową. Po odczekaniu 10 minut byłam w szoku jak hybryda elegancko i bez problemów schodziła z paznokci, pod wpływem płynu zwijała się i praktycznie odchodziła w całości :). Przyznam się Wam, że trochę obawiałam się tego procesu, tego skrobania itp. jednak tutaj przebiegło to bez większych problemów.

USUWANIE 3 STOPNIOWEGO SYSTEMU HYBRID GEL POLISH EASY REMOVAL | źródło: KLIK
Muszę przyznać, że moja wiara w hybrydy dzięki marce Victoria Vynn została przywrócona. Jestem bardzo zadowolona z jakości 3 stopniowego systemu Hybrid Gel Polish i cieszę się, że wreszcie, po tak długim oczekiwaniu będę mogła korzystać z lakierów hybrydowych. Victoria Vynn - dziękuję! ;) Przy moim ostatnio mocno ograniczonym czasie będzie to świetne rozwiązanie.

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn |  Salon Gel Polish Color Victoria Vynn nr. 123 - Pędzelej + Odcień

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn |  Salon Gel Polish Color Victoria Vynn nr. 114 - Pędzelek + Odcień

Cała trójka, którą użyłam, ma pojemność 8 ml i kosztuje 35 zł, a więc za cały system trzeba zapłacić 105 zł plus ewentualne koszty wysyłki. Moim zdaniem warte są swojej ceny i ja, gorąco je polecam każdej z Was. Szczególnie tym, które tak jak ja, borykały się z uczuleniem.

Chciałabym jeszcze wspomnieć o stronie Victoriavynn.com, gdzie znajdziecie pełny asortyment firmy, w tym oczywiście lakiery hybrydowe w ok. 120 kolorach, uwierzcie mi, jest w czym wybierać i ciężko się zdecydować :P. Mi samej wpadło kilka w oko i już się czaję na kolejne kolory :D. Mam także ochotę poznać Pure Creamy Hybrid Victoria Vynn, tak więc, jeśli znacie te produkty, bardzo proszę o opinię. Znalazłam też klipsy do zdejmowania hybryd, które z tego co słyszałam, są bardzo wygodne i sporo ułatwiają. Same folie aluminiowe są jednak uciążliwe, tak więc i do nich się przymierzam :).

3 stopniowy system Hybrid Gel Polish Easy Removal - Lakiery Hybrydowe Vicotria Vynn |  Salon Gel Polish Color Victoria Vynn nr. 115 - Pędzelek + Odcień

Myślę, że tym, dosyć długim wpisem nie dość, że przedstawiłam Wam świetne produkty Victoria Vynn, ale także wyjaśniłam, dlaczego to właśnie one zdobyły odznakę kosmetycznej perełki w listopadowym podsumowaniu. Przewróciły one kompletnie do góry nogami mój paznokciowy świat, który pewnie teraz opanują hybrydy :).

Miałyście styczność z hybrydami Victoria Vynn? Co sądzicie o 3 stopniowym systemie Hybrid Gel Polish Easy Removal? Czy któraś z Was borykała się z uczuleniami od hybryd?

Miłego dnia! :)

72 komentarze:

 1. Miałam zamiar już kiedyś kupić zestaw do hybryd ale się powstrzymałam. Nie mam na to czasu :P Mam zamiar pierwsze pójść do kosmetyczki i zobaczyć jak się z tym będę czuła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł, zanim zainwestujesz w swój własny zestaw. :)

   Usuń
 2. Nie znam tej marki, ale hybrydy nie są mi obce. Z Semilac mam właściwie tylko dwa lakiery, których użyłam dokładnie dwa razy, ale na szczęście nic złego mi się nie przytrafiło. Aktualnie lubuję się w hybrydach Perfect Beauty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz gdy wiem, że to baza Semilac była szkodnikiem tez mam kilka lakierów. A tych z Perfect Beauty jeszcze nie znam. :)

   Usuń
 3. Miałam podobnie, ale nie z hybrydami, a bazą OPI. Teraz, po czasie, wiem, że to ta baza. Miała bezpośredni kontakt z płytką i spowodowała onycholizę (formaldehyd w składzie). Od tego czasu unikam formaldehydu jak ognia, tym bardziej, że jest rakotwórczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie niespodzianki nigdy nie są miłe...

   Usuń
 4. Nie znam w ogóle tej marki, ale mnie bardzo zachęciłaś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ciągle przed sobą przygodę z hybrydami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zaczęłam robić jeszcze hybryd, ale markę znam z opisów blogowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeju zacznij a wtedy przepadniesz :D

   Usuń
  2. Dużo jej na blogach. :) Niech się rozwija.

   Usuń
 7. Choć hybrydy aplikuję regularnie, tej marki nie miałam jeszcze okazji poznać osobiście, nie ukrywam jednak, że bardzo mnie ciekawi.
  A jeśli chodzi o uczulenie, to prawda jest taka, że hybrydy są na rynku już od długiego czasu i do momentu, gdy były aplikowane wyłącznie przez kosmetyczki/stylistki paznokci, nie słyszało się o uczuleniach. Powody mogą być dwa. Albo wiele dziewczyn, bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania aplikuje lakiery niewłaściwie (zalewanie skórek, wycinanie skórek przed aplikacją lakieru, zbyt mocne matowienie płytki, itp.) i w ten sposób nabawia się uczulenia, albo odsetek osób używających hybryd wzrósł tak bardzo, że coraz więcej dziewczyn odkrywa uczulenie i jest to po prostu kwestia skali. Lakiery, wszelkie, od zawsze były jednymi z najbardziej alergogennych substancji i niestety, jak ze wszystkim, trzeba z nimi uważać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może faktycznie jest tak jak piszesz. Jak były one tylko i wyłącznie wykonywane u kosmetyczki nie każdego było na to stać. Teraz gdy są coraz bardziej, popularne wychodzi szydło z worka. Lub jak to często bywa im większe zapotrzebowanie, tym bardziej zmieniany koszt produkcji.

   Usuń
 8. Kolorki mega mi się podobają ^^ Lubie takie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja uwielbiam tę firmę. ich jakość jest najlepsza z tych wszystkich jakie miałam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również uważam, że są godne wypróbowania. :)

   Usuń
 10. Współczuję Ci tego przykrego doświadczenia...Jesteś odważna, że nadal próbowałaś swa przygodę z hybrydami:-) Ja używam serii z Victorii Pure creamy hybrid i jestem z nich zadowolona, chociaż czasami muszę robić 3 warstwy aby było perfekcyjne krycie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama siebie podziwiam, na szczęście uczulenie nie wrócił. :) Krycie w dużej mierze zależy od koloru.

   Usuń
 11. Bardzo lubię te lakiery :D Piękne kolorki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja bardzo lubię te lakiery :D Piękne kolorki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie kolorek najbardziej Ci wpadł w oko?:)

   Usuń
 13. Piękne kolorki! Bardzo podoba mi się ten brokatowy lakier. =)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sporo czytałam opinii o tej marce i chciałabym wypróbować. Jednak mam lampę UV a Pure utwardza się w LED :) Super, że Cię nie uczuliły :)

  OdpowiedzUsuń
 15. mnie hybrydy jeszcze nie uczuliły i mam nadzieję, że nie uczulą! mam kilka lakierów VV i bardzo je sobie chwalę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oby dalej nie uczuliły jakiekolwiek. :)

   Usuń
 16. Nie słyszałam o tych lakierach, ale prezentują się całkiem interesująco

  OdpowiedzUsuń
 17. Marka coraz bardziej znana wśród blogerek widzę, choć ja sama wcześniej nie miałam z nia styczności gdyż nie noszę hybryd, ale coraz bardziej się nad nimi zastanawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dobrze, że te nie robią Ci krzywdy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja cały czas się uczę robić hybrydy :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Też miałam problem z hybrydami :( Jak tylko poczułam bolące opuszki - zaprzestałam ich używania.. Zaczynał się straszny ból :(

  OdpowiedzUsuń
 21. Piękne kolorki, a samą markę kojarzę i faktycznie mają piękne kolory. Ja na razie używam Semilaca, ale chętnie skuszę się też na kolory innych marek niż Semilac :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Lakiery kojarzę jedynie z blogów natomiast nie miałam możliwości ich testowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jeszcze będziesz miała okazję. :)

   Usuń
 23. Piękne kolorki :) NIe miałam okazji posiadania hybryd na swoich paznokciach...

  OdpowiedzUsuń
 24. Obecnie przeźywam wielką fascynację hybrydami, ale obawiam się, że w końcu któreś mnie uczulą... Tych nie miałam, ale sporo dobrego o nich słyszałam. Dobrze, że Cię nie uczuliły!:) To najważniejsze:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z hybrydami. Zamawiałam ostatnio lakiery Semilaca i zastanawiałam się czy brac bazę czy nie... zdecydowałam się jedynie na tę do przedłużania. "Normalną" bazę mam z Mollon Pro i mam nadzieje, ze będzie ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie warto ryzykować jak ma się sprawdzoną. Ja na pewno tej bazy nie zamienię na żadną inną, chociaż lakiery spróbuje. :)

   Usuń
 26. Mikołaj w tajemnicy nam zdradził, że na Pannę Mysię pod choinką czekać będzie tego roku zestaw startowy od Semilac... Miejmy nadzieję, że jej łapki pozostaną nietknięte i zdrowe. Cieszymy się też, że znalazłaś markę i produkty odpowiednie dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. życzę by Panna Mysia była bardzo zadowolona. :)

   Usuń
 27. Ja póki co nie planuje rozpoczynać przygody z hybrydami. Jakoś nie mam mocnego parcia na to, choć jak patrzę na niektóre paznokcie to też mi trochę szkoda, ale nie rozmyślam nad tym długo. :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ciągle trafiam na nie na blogach :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Odpowiedzi
  1. Ja trochę tradycyjne zdradziłam ale z pewnością nie zrezygnuje z nich na dobre. :)

   Usuń
 30. Cieszę się, że uczulenie nie powróciło, chociaż szczerze mówiąc nie zdecydowałabym się chyba na ponowne nakładanie hybryd jakiejkolwiek marki, jeśli takie objawy by mnie dopadły :/ najważniejsze, że jest dobrze. A tej marki nie znam, ale kolorki są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę się jej obawiałam, ale kto nie ryzykuje to nie ma. Teraz na szczęście nic się złego nie dzieje. :)

   Usuń
 31. Mam taki zestaw i jestem zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 32. alez piekne pazurki u Ciebie ! ja wczoraj dopiero pierwsyz raz wzięłam lampe w rece i to co wyszło nie jst tragiczne ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również byłam z swoich pierwszych bardzo zadowolona. :)

   Usuń
 33. podoba mi się połączenie szarego ze złotym brokatem :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Oh nie, dopadło Cię uczulenie z Semilac... Nie tylko Ciebie. Ja przez te wszystkie historie nie mam odwagi cywilnej użyć ani jednego lakieru tej firmy :P

  OdpowiedzUsuń
 35. u mnie też paznokcie niezbyt ładnie wyglądały po wcześniejszych hybrydach, dopiero jak przeszłam na te hipoalergiczne z effective nails problem się rozwiązał

  OdpowiedzUsuń
 36. Hejka:) czy hybrydy tej firmy nadal sie sprawdzaja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Baze i Top używam nadal, bo mnie nie uczula.:) Stosuje na nią różne kolory hybryd :)

   Usuń

Jeśli już trafiłaś w mój świat, zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią na dany temat.
Jestem pewna, że masz swoje zdanie, być może zupełnie inne niż moje? - podziel się nim ze mną :).
Mój blog to nie darmowa tablica ogłoszeń, jeśli nie widzisz swojego komentarz, a zawierał on link to, prawdopodobnie trafił do spamu.

3 NAJLEPSZE DROGERIE 405 Red Horse 5 MATOWYCH POMADEK W PŁYNIE 505 Pink Horse 7TH 804 AA ABC URODY ABSOLUTE CARE ACADEMIE AJURWEDA AKCESORIA AKCESORIA DO MAKIJAŻU AKCESORIA DO PĘDZLI AKTYWATOR WZROSTU PAZNOCI ALEPPO ALLERCO ALOESOVE ALTERRA AMPUŁKI DO WŁOSÓW ANATOMICALS ANNABELLE MINERALS ANTYPERSPIRANT AQUARELLE ARDELL ARGAN DU MAROC AROMATYZOWANIE POMIESZCZEŃ ARTDECO ASTOR AU100 AVA AVENE AVON AZJATYCKA PIELĘGNACJA AZJATYCKI BOX AZJATYCKIE KOSMETYKI BALEA BALSAM DO CIAŁA BALSAM DO UST BALSAM DO WŁOSÓW BANIA AGAFII BARWA BATH & BODY WORKS. BAZA POD CIENIE BE ORGANIC BEAUTIFLY BEAUTY MAKE UP beauty box BEBEAUTY BENTLEY ORGANIC BER DE VER BIAŁA GLINKA BIBUŁKI MATUJĄCE BIELENDA BILKA BIO BINGOSPA BIODERMA BIOER BIOKROLL BIOLAVEN BIOLINE BIOLUXE BIOMED BIONIGREE BIOPHA BIOTANIC BIOVAX BIOVAX BOTANIC BIOVAXMED BIOWAX BLACK FRIDAY BLISKO NATURY BLUE LAGOON NR. 019 BŁYSZCZYK DO UST BODHI COSMETICS BORN PRETTY STORE BORN TO BIO BOURJOIS BOX BOX KOSMETYCZNY BOX Z KOSMETYKAMI Brown Rabbit nr. 201 CALYPSO CATRICE CELIA CHINA GLAZE CIENIE DO POWIEK CIENIE MINERALNE CLARESA CLEANHANDS COCOLITA COLOUR ALIKE COSLYS COSMOPOLITAN COSMOSPA CURANATURA CZARNA PASTA CZARNE MYDŁO CZYSZCZENIE PĘDZLI DEBBY KISS MY LIPS DELAWELL DELIA DEMAKIJAŻ DENKO DENKO SIERPIEŃ 2017 DENKO STYCZEŃ 2018 DERMEDIC DEZODORANT DKNY DŁONIE DO DEPILACJI DODATKI DONEGAL DOVE DRESSLINK DROGERIA NATURA DZIECKO E-NATURALNE EARTHNCITY ECODENTA EDIT COSMETICS EFEKT SYRENKI EFEKTIMA EKOCUDA EKOCUDA 2018 ELAMO ELFA PHARM ELITE OVAL EOS ESSENCE ESSENCE COSMETICS ESSIE ESTETICA EVELINE COSMETICS EVREE EYELINER FARMONA FENIX FENZI FERITY FITOKOSMETIK FLORIS FLUO EFEECT FOTOGRAFIA Fuchsia Aquarelle GADŻETY GALARETKA DO KĄPIELI GARNIER GDZIE KUPIĆ NATURALNE KOSMETYKI GEL POLISH HYBRID BASE GEL POLISH HYBRID TOP GLAMGLOW GLINKA GLINKA BŁĘKITNA GLINKA CZARNA GLINKA GHASSOUL GLINKA RÓŻOWA GOLDEN ROSE GREEN CANARY Green Horse nr 305 GUMA DO STYLIZACJI WŁOSÓW HAKURO HAMMAM HAUL HAUL GRUDZIEŃ 2017 HAUL LIPIEC 2017 HEAN HEMMA HERBS HEROME HIGENA INTYMNA HOLIKA HOLIKA HYBRYDY HYDROLAT HYDROLAT JAŚMINOWY HYDROLAT LAWENDOWY HYDROLAT NEROLI IL SALONE MILANO INDIGO INGRID COSMETICS INNE INSPIRED BY INSPIRED BY UROK INSTABOOK INSTAGRAM INTIMEA Iperfumy ISANA JADWIGA JAPANBOX JAPOŃSKIE KOSMETYKI JESIENNE NOWOŚCI KOSMETYCZNE JOANNA JOYBOX KALENDARZ ADWENTOWY KALENDARZ ADWENTOWY SEPHORA KALENDARZ ADWENTOWY Z KOSMETYKAMI KALLOS KASAKO DOCAI KAVAI KĄPIEL DO SKÓREK KNEIPP BIO KOLASTYNA KOLOROWKA KOLORÓWKA KONDYCJONER KONKURSY KONTURÓWKA KOREKTOR KORIKA KOSMETYCZNA BITWA KOSMETYCZNE PODSUMOWANIE KOSMETYKI KOSMETYKI DIY KOSMETYKI NATURALNE KOSMETYKI TRYCHOLOGICZNE KOSMETYKI ZE ZŁOTEM MONOJONOWYM KREDKA DO BRWI KREDKA DO UST KREDKI DO OCZU KREM KREM ANTYSEPTYCZNY KREM DO CIAŁA KREM DO DEPILACJI KREM DO PIĘT KREM DO RĄK KREM DO TWARZY KREM DO TWARZY DLA MĘŻCZYZN KREM DO WŁOSÓW KREM NA DZIEŃ KREM NA NOC KREM NATURALNY KREM POD OCZY KREM POD PRYSZNIC KREM SOS KREMY DO STÓP KTC KUESHI KULE DO KĄPIELI KWAS HIALURONOWY 1% L'BIOTICA L'OREAL L'ORIENT L`BIOTICA LA ROCHE POSAY LABOOM LADY OF NATURE LAKIER HYBRYDOWY LAKIER HYBRYDOWY SEMILAC LAKIER TERMICZNY LAKIERY DO PAZNOKCI LAKIERY HYBRYDOWE LAKIERY PĘKAJĄCE LAMBRE LAQELL LASAPONARIA LASS NATURALS LILY LOLO LIQPHARM LISTA SKLEPÓW Z NATURALNYMI KOSMETYKAMI LIV DELANO LIVIOON LOREAL LOTION Lovebox LOVELY LUXURY PARIS MAC MADAME LAMBRE MAKE ME BIO MAKEUP REVOLUTION MAKIJAŻ MAKiJAŻ BRWI MAKIJAŻ OKA MAKIJAŻ TWARZY MAKIJAŻ UST MANICURE MANICURE HYBRYDOWE MANIROUGE MAROKAŃSKIE MYDŁO MASECZKA DO TWARZY MASECZKI MASEŁKO DO UST MASKA MASKA ALGOWA MASKA DO DŁONI MASKA DO TWARZY MASKA DO WŁOSÓW MASKA PEEL OFF MASKARA MASŁO DO CIAŁA MASŁO SHEA MATOWE POMADKI MATUJĄCY ŻEL DO MYCIA TWARZY DLA MĘŻCZYZN MAZIDŁA MEDIBLANC MEDIKOMED MEDIMIX MERZ SPECIAL MEXX MEXX BLACK WOMEN MGIEŁKA MGIEŁKA DO CIAŁA MGIEŁKA DO POŚCIELI MGIEŁKA MATUJĄCA MGIEŁKA ZE ZŁOTEM MIDNIGHT SAMBA NR. 179 MINCER PHARMA MINI MAX MIRACULUM MIXA MIZON MLECZKO DO DEMAKIJAŻU MLECZKO DO KĄPIELI MODELS OWN MOJA KOLEKCJA POMADEK MOJA TOALETKA MOSCHINO MUA MUSE MY SECRET MYCIE PĘDZLI MYDLARNIA CZTERY SZPAKI MYDŁO MYDŁO NATURALNE MYDŁO W KOSTCE MYDŁO W PŁYNIE NACOMI NAIL TEK NAJEL NAJLEPSZE KOSMETYKI NAJLEPSZE KOSMETYKI 2017 NAKLEJKI DO PAZNOKCI NAOMI CAMPBELL NATURA SIBERICA NATURAL SECRETS NATURALNE KOSMETYKI NATURALNE OLEJE NATURALNIE Z PUDEŁKA Navy Aquarelle NAWILZANIE NEAUTY MINERALS NECTAT OD NATURE NEON RASPBERRY 42 NEONAIL NEONAIL AQUARELLE NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NIE KOSMETYCZNI ULUBIEŃCY NIVEA NONI CARE NOWOŚCI NOWOŚCI GRUDZIEŃ 2017 NOWOŚCI KOSMETYCZNE NOWOŚCI KOSMETYCZNE KWIECIEŃ 2018 NOWOŚCI KOSMETYCZNE PAŹDZIERNIK 2018 NOWOŚCI KOSMETYCZNE. KOBO NOWOŚCI NA RYNKU KOSMETYCZNYM NUXE O'HERBAL OCZYSZCZANIE OCZYSZCZANIE TWARZY ODŻYWKA DO BRWI ODŻYWKA DO PAZNOKCI ODŻYWKA DO RZĘS ODŻYWKA DO WŁOSÓW ODŻYWKA TRYCHOLOGICZNA OEPAROL OFEMININ OILLAN OLEJ OLEJ ARGANOWY OLEJ AWOKADO OLEJ JOJOBA OLEJ KOKOSOWY OLEJ MARULA OLEJ Z ZIELONEJ KAWY OLEJEK OLEJEK DO CIAŁA OLEJEK DO PAZNOKCI I SKÓREK OLEJEK DO WŁOSÓW OLEJEK POD PRYSZNIC OLEJEK ROZŚWIETLAJĄCY OLEOKREM OMBRE ORGANIC OCEAN ORGANIC SHOP ORGANIC THERAPY ORGANIZACJA TOALETKI ORIENTANA ORPHICA OZDOBY TERMICZNE PAESE BOX PALETA KOREKTORÓW PALETY CIENI DO POWIEK PASTA DO ZĘBÓW PAT&RUB PAZNOKCIE PEELING PEELING CUKROWY PEELING DO CIAŁA PEELING DO TWARZY PEELING DO UST PEELING ENZYMATYCZNY PEELING KRIOTERMALNY PEELING MYJĄCY PEELING SKÓRY GŁOWY PEELING SOLNY PEELING TRYCHOLOGICZNY PEELING TWARZY PEELING UST PEILĘGNACJA PEREŁKI PERFUMETKI PERFUMY PERFUMY BOTANICZNE PERFUMY NATURALNE PERFUMY W KREMIE PĘDZLE PĘDZLE DO CIENI PĘDZLE DO MAKIJAŻU PHARMACF PIANKA DO TWARZY PIELĘGNACJA PIELĘGNACJA CIAŁA PIELĘGNACJA DŁONI PIELĘGNACJA PAZNOKCI PIELĘGNACJA SKÓRY OCZU PIELĘGNACJA STÓP PIELĘGNACJA TWARZY PIELĘGNACJA UST PIELĘGNACJA WŁOSÓW PIERRE RENE PILATEN PIXIE PLANETA ORGANICA PLASTRY NA NOS PLASTRY OCZYSZCZAJĄCE PŁATKI DO DEMAKIJAŻU PŁATKI POD OCZY PŁYN DO KĄPIELI DLA DZIECI PŁYN MICELARNY PŁYTKI DO STEMPLI PO DEPILACJI PODKŁAD PODSUMOWANIE Polecam POMADKA DO UST POMADKA OCHRONNA DO UST POMADKA W KREDCE POMADKI DO UST POMYSŁ NA PREZENT POSTY NIEKOSMETYCZNE POWIĘKSZANIE UST PRESTIGE PREZENT NA DZIEŃ OJCA PROMOCJA ROSSMANN -55% PROMOCJE ROSSMANN 2018 PROPOZYCJE PREZENTÓW PSZCZELA DOLINKA PUDEŁKO PUDER DO BRWI PUDER DO TWARZY PUDER RYŻOWY PUMEKS PUMEKS HAMMAM PUREDERM PUREQUEEN PYŁEK DO PAZNOKCI RANKING RAPID NAIL DRY. PAZNOKCIE Raspberry Aquarelle REAL TECHNIQUES REGENERUM RELACJA Z TARGÓW KOSMETYCZNYCH REVITALASH RIMMEL RITUALS ROSE ROSMANN ROSSMANN ROZCZAROWANIA ROZDANIE ROZŚWIETLACZ RÓŻ DO POLICZKÓW SALLY HANSEN SALON GEL POLISH 114 SALON GEL POLISH 115 SALON GEL POLISH 123 SAMOOPALACZ SAVON NOIR SCHWARZKOPF SCHWARZKOPF GOT2B SELFIE PROJECT SEMILAC SENSIQUE SEPHORA SERUM SERUM DO CIAŁA SERUM DO TWARZY SERUM POD OCZY SERUM Z WIT. C SERUM Z WITAMINĄ E SHINY BOX SHINY BOX CZERWIEC 2017 SHINY BOX GRUDZIEŃ 2017 SHINY BOX KWIECIEŃ 2017 SHINY BOX KWIECIEŃ 2018 SHINY BOX LIPIEC 2017 SHINY BOX LUTY 2017 SHINY BOX MAJ 2017 SHINY BOX MARZEC 2017 SHINY BOX PAŹDZIERNIK 2018 SHINY BOX POOL PARTY SHINY BOX PRETTY HAPPY YOU SHINY BOX SIERPIEŃ 2017 SHINY BOX SIERPIEŃ 2018 SHINYBOX SHINYBOX CZERWIEC 2018 SHINYBOX LIPIEC 2018 SHINYBOX LISTOPAD 2017 SHINYBOX LUTY 2018 SHINYBOX MAJ 2018 SHINYBOX MARZEC 2018 SHINYBOX PAŹDZIERNIK 2017 SHINYBOX SIERPIEŃ 2017 SHINYBOX STYCZEŃ 2017 SHINYBOX STYCZEŃ 2018 SHINYBOX WRZESIEŃ 2017 SHINYBOX WRZESIEŃ 2018 SHISEIDO SIDMOOL SILISPONGE SLEEK LINE SLEEK MAKEUP Slider SMART GIRLS GET MORE SONG OF INDIA SPA VINTAGE SPONTEX SPRAY ANTYBAKTERYJNY STAPIZ STOPY SUCHY OLEJEK SUCHY SZAMPON SUMMER BLACK FRIDAY SVOJE SYLVECO SYNCHROLINE SYOSS SYSTEM GEL POLISH EASY REMOVAL SZAMPON DLA DZIECI SZAMPON DO WŁOSÓW SZCZOTECZKA DO OCZYSZCZANIA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW SZCZOTECZKA SONICZNA SZCZOTKA DO MAKIJAŻU SZCZOTKA DO MASAŻU SKÓRY GŁOWY SZCZOTKA DO WŁOSÓW SZTUCZNE RZĘSY SZTUKA MYDŁA TAG TAG KOSMETYCZNE SZALEŃSTWO TAG KOSMETYCZNY TAG MAKIJAŻOWY TAGI TAK WSZYSTKO O OCZACH TARGI TARGI KOSMETYKÓW NATURALNYCH TECHNIC BRIGHTS TECHNIC ELECTRIC TERMOCAP TIMOTEI TONIK TONIK DO TWARZY TONY MOLY TOP COAT TOP HYBRYDOWY TOP MATUJĄCY TRIND TUSZ DO RZĘS TUTORIAL ULUBIEŃCY ULUBIEŃCY KWIECIEŃ 2018 ULUBIEŃCY LUTY 2018 ULUBIEŃCY STYCZEŃ 2018 UNICA COSMETICS UROK USTA V.LABORATORIES VELLIE COSMETICS VELVET DISCO NR. 177 VIANEK VICHY VICTORIA VYNN VIRTUAL VIS PLANTIS VITA LIBERATA W7 WALENTYNKI WATER MARBLE White Aquarelle WIBO WŁOSY WODA KWIATOWA WODA NEROLI WODA RÓŻANA WYNIKI ROZDANIA WYPADANIE WŁOSÓW YANKEE CANDLE YASUMI YOPE YOUR NATURAL SIDE YURI TAKANO YVES ROCHER ZAFUL ZAKUPY ZAPACH ZDOBIENIA ZESTAW DO HYBRYD Zestaw Kosmetyczny Zestawy kosmetyczne ZIAJA ZIELONE LABORATORIUM ZŁOTO MONOJONOWE ZOEVA ŻEL ALOESOWY ŻEL ANTYBAKTERYJNY ŻEL DO MYCIA TWARZY ŻEL DO SKÓREK ŻEL DO TWARZY ŻEL POD PRYSZNIC
Prawa autorskie do wszystkich postów,zdjęć itp posiada właścicielka bloga (jeśli jest inaczej z całą pewnością pod zdjęciem znajdziesz informacje o źródle). Zabrania się ich kopiowania i rozprowadzania bez zgody autorów! Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz 83, sprost. Dz.U 94 nr 43, poz 170
blog kosmetyczny, recenzje kosmetyków, blog urodowy, opinie o kosmetykach, drzemiące piękno - blog o urodzie, blog uroda makijaż, blogi o urodzie i kosmetykach, kosmetyki opinie,